Rady a tipy

Ako si vybrať správnu garážovú bránu?

 

Garážová brána tvorí nezanedbateľnú plochu budovy a pomáha dotvárať celkový dojem z hľadiska architektúry domu. Naviac je to aj funkčný prvok používaný prakticky každý deň a to opakovane. Tým pádom je naozaj vhodné pred investíciou do garážovej brány si správne vybrať dodávateľa resp. výrobcu.  Je vhodné ak výrobca, a tak isto aj dodávateľ (montážna firma), sú na trhu už nejakú dobu . Tým je zaručené, že sa jedná o spoločnosti zo skúsenosťami a konečný zákazník dostane za svoje peniaze spoľahlivý a estetický výrobok a má aj väčšiu istotu, že v budúcnosti nebude problém ani v prípade potreby servisu.  Aj nás zasiahli ťažké časy spôsobené pandémiou a následne problémy vo výrobe kvôli celosvetovému nedostatku vstupných materiálov pre výrobu garážových brán (hlavne sa jedná o oceľové plechy a niektoré elektrosúčiastky do pohonov). Situáciu sme ustáli a aj naďalej poskytujeme naše služby našim ctením zákazníkom.

 

 

Ktoré sú chyby a prehliadnutia, ktoré zákazníci často robia pred objednaním garážových brán?

 

Jedna z najčastejších chýb pri výbere garážovej brány je, že zákazníci si dávajú vypracovať príliš veľa ponúk od mnohých dodávateľov. Nechajú sa zahltiť veľkým množstvom informácii, ktoré následne ako laici v danej oblasti nedokážu správne spracovať a nakoniec si výber uľahčia a vyberú si len podľa najnižšej ceny.  Čo sa ceny týka, ideálne je zvoliť si aspoň teda zlatú strednú cestu.

Ale vhodné je popýtať sa aj susedov, prípadne známych akú majú oni bránu, ako sú spokojní s funkčnosťou, s údržbou, ako sú spokojní s prípadným servisným zásahom zo strany dodávateľa, keď je potrebná oprava.

Vyskytuje sa aj ten problém, že zákazník si najprv postaví garáž a až potom rieši bránu. Pritom je niekedy vhodnejšie už pri výstavbe poriešiť s dodávateľom brán niektoré detaily, ktoré jednak uľahčia montáž brány, vyriešia prípadný komplikovaný problém zo stropným uchytením brány a veľa krát aj ušetria financie. Napríklad výrobca brán WIŚNIOWSKI, ktorého výrobky ponúkame aj my, má v ponuke aj vybrané typizované rozmery, ktoré sú o 10% až 20% lacnejšie ako brány vyrobené na mieru. Teda aj rozmer otvoru je vhodné dohodnúť  ešte pred jeho realizáciou.

Samozrejme vhodné je aspoň na internete si pozrieť stránky výrobcov, pozisťovať si rôzne informácie. Z našej skúsenosti, je ideálne ak je výrobca veľká seriózna firma so stabilným zázemím, s dosahom na celú Európu a mnohoročnými skúsenosťami.

 

 

Prečo sú sekčné garážové brány také obľúbené, aké sú jej výhody?

 

Sekčné garážové brány v sebe spájajú niekoľko výhod.

Sú nenáročné na priestor, pretože sa vysúvajú hore pod strop. Tým pádom bočné priestory garáže zostávajú voľné, prípadne je možné ich využiť na umiestnenie rôznych poličiek, stojanov na kolesá, držiakov na náradie a podobne.

V prípade sekčných brán je možné stáť autom úplne pri bráne, pretože na rozdiel od výklopných alebo krídlových brán sa posúvajú vertikálne a nevyklápajú sa ani smerom von, ani dnu.

Sekčné brány poskytujú dostatočnú tepelnú izoláciu, pretože krídlo brán sa skladá z oceľových sendvičových panelov vyplnených bezfreónovou polyuretánovou penou. Štandardom sú panely hrúbky 4 cm (tepelná izolácia U=1,0 W/m2K, platí pre brány s referenčnými rozmermi 5500 x 2250 mm).  Za rozumný príplatok máme v ponuke aj brány s vyššou tepelnou izoláciou vďaka panelom hrúbky 6 cm  (tepelná izolácia U=0,79 W/m2K, platí pre brány s referenčnými rozmermi 5500 x 2250 mm).

U nás sú samozrejmosťou podstropné výkonné elektropohony s diaľkovým ovládaním a dotykovým bezpečnostným systémom proti privretiu osôb alebo vozidla. Už štandardne používame vodiacu koľajnicu k pohonu s tichým remeňom. Hrkanie reťaze je už minulosť.

Vďaka tomu, že až okolo 90% všetkých predaných brán tvoria práve sekčné brány, majú aj priaznivú cenu.

Projektov
Klientov
Členov
Ocenení